Kırklareli’nin Şirin Sahil Kasabası İğneada’da Gezilecek Yerler 2

  • İğneada Mesire Alanı

İğneada’da gezilecek yerler arasında bir diğer önemli mekan da kasabanın Mert Gölü kıyısındaki mesir alanı. Çevresi longoz ormanlarının kendine has ambiyansı ile çevrili olan mesire alanında sevdiklerinizle unutulmaz bir piknik deneyimi yaşayabilirisiniz. İğneada ulaşım olanaklarına da oldukça yakın bir konumda yer alan bu mesire alanı, kendine has güzellikleriyle ziyaretçilerine eşsiz bir atmosfer vaat ediyor.

  • İğneada Beğendik Köyü

Beğendik Köyü, İğneada merkeze sadece birkaç kilometre uzaklıkta bir doğa harikası. Eşsiz güzellikte bir plaja sahip olan bu köy, kafanızdaki köy algısını baştan sona değiştirecek. Oldukça estetik bir atmosfere sahip olan bu köy aynı zamanda İğneada mutfağı için önemli bir yemek olan tenekede tavuğu ile ünlüdür.

  • İğneada Longozu

Dünyada sınırlı sayıda örneği bulunan longozlar, İğneada’nın belki de en meşhur doğal güzelliklerinden biri olarak öne çıkar. Doğal su kaynaklarıyla beslenen İğneada Longozu, 184 kuş türüne ev sahipliği yapmakla birlikte kış aylarında su altıda kalarak eşine az rastlanan bir güzelliğe sahip olur. Yılın farklı mevsimleri de farklı görsel şölenler yaşatan İğneada Longozu, yeşilin tüm tonlarını ziyaretçilerine vaat ediyor.

  • Dupnisa Mağarası

Gemişi 180 milyon yıl öncesine kadar uzanan Dupnisa mağarası, doğal bir güzellik olmakla birlikte İğneada tarihi eserleri arasında da gösterilir. Milyonlarca yıllık geçmişe sahip olan bu doğal oluşumlu mağara aynı zamanda içerisinde bir yer altı nehrine de sahiptir. Bu gibi sıra dışı özellikleri sayesinde turistik açıdan İğneada’nın en önemli konumlarından olan Dupnisa Mağarası, beldeyi ziyaret edenlerin muhakkak görmeleri gereken bir konumdur.

  • Pınarhisar Kalesi

İğneada’ya oldukça yakın bir konumda yer alan Pınarhisar Kalesi, aynı zamanda önemli İğneada tarihi eserlerinden biri olarak da öne çıkar. Kendine has bir atmosferde misafirlerini ağırlayan Pınarhisar Kalesi, yeşilin en güzel tonları arasında yükselir. Doğal bir ortamda tarihi bir deneyim vaat eden Pınarhisar Kalesi, İğneada’daki en önemli tarihi yapılardan biridir. Özellikle şirin sahil kasabasının tarihine dair keşiflerde bulunmak isteyen turistler İğneada Pınarhisar Kalesi’ni ziyaret ederek bu harika konumu deneyimleyebilirler.