DOÇEK İğneada’daki doğa yürüyüşü

Dünya Çevre Günü nedeniyle özel olarak seçilen bu parkurda, bölgemizin ve hatta dünyanın sayılı nadide yerlerinden biri olan ve her daim türlü tehditler altında bulunan Longoz (Subasar) Ormanlarının içlerinde yürüyen DOÇEK (Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği ) Ekibi, bu güzelliklerin neden yok olmaması gerektiğini yerinde gözlemledi.
Sabah erken saatte Keşan’dan yola çıkan ekip, Poyralı sonrası Yenice Köyünde kahvaltı molası verdi.

Öğle saatlerine doğru Mert Gölü yakınlarından başlayan yürüyüş sırasında, yer yer su geçişleri yapıldı. Hamamcı Gölü ve Bulanık Dere’nin muhteşem manzaraları eşliğinde Longoz Ormanının derinliklerindeki patikalarda devam eden yürüyüş Karadeniz kıyısındaki ıssız kumsalları izleyerek başladığı yerde son buldu.
Yürüyüşçüler, adeta belgesellerde gördükleri Amazon Ormanları benzeri manzara ve atmosferi bölgemizde görmenin heyecanını yaşadı.
DOÇEK Başkan Yardımcısı Halime Can, “2016 bahar sezonunu bu yürüyüş ile kapatıyoruz, yürüyüş faaliyetlerimiz sonbaharla birlikte yeniden açılacaktır; bugüne dek DOÇEK etkinliklerine katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Bisiklet faaliyetlerinin yaz-kış demeden devam ettiğini, hafta içi antrenman ve hafta sonu uzun turlar yapıldığını, bu hafta içinde de Midilli Adasına bir uzun tur için yola çıkacaklarını, önümüzdeki ay da farklı bir öykü ile Orta Avrupa’da İtalya – Avusturya arası Alp dağlarının aşılacağını anlatan Can, Midilli Adası turunun bunun ön hazırlığı olduğunu, dernek olarak hem ülkenin hem de dünyanın farklı bölgelerinde faaliyet yapacak deneyim ve birikime sahip olduklarını, doğayı ve doğa sporlarını seven herkesi faaliyetlere beklediklerini sözlerine ilave etti.

Kaynak: <a href=”http://www.hudutgazetesi.com/haber/32133/docek-igneadada.html” target=”_blank”>hudutgazatesi</a>