İĞNEADA’YA ULAŞIM OLANAKLARI

İğneada’ya Nasıl Giderim?

Kasabaya Ulaşım Olanakları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İğneada, özellikle Türkiye’nin en büyük şehri olan istanbul’a olan yakınlığı ile öne çıkan bir turistik belde olarak bilinir. Sakin bir doğaya sahip olan İğneada, İstanbul’un önemli ulaşım yollarına da oldukça yakın bir konumda yakın yer almaktadır. Bunun yanı sıra çevredeki önemli Şehirler olan Tekirdağ ya da Edirne gibi konumlara da yakınlığa sahip olan kasaba, bu şehirlerden sürekli misafir ağırlamaktadır. İğneada ulaşımı hakkında öne çıkan başlıklar ise şu şekilde sıralanabilir:
İstanbul’dan İğneada’ya Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan İğneada’ya nasıl gidilir sorusuna “otobüs ile” cevabı verilebilir. Kırklareli’nin kendine has bir havaalanının olmamasından kaynaklı özellikle İstanbul esenler otogarından, otobüs tarifeleri ile İğneada’ya sadece 5 saatlik bir yolculuk sonunda ulaşılabilir. Bunun yanı sıra eğer özel araç ya da otomobil gibi seçenekler tercih edecekseniz, 4-5 yolculuk ile D-100 Karayolu üzerinden bir rota izleyebilirsiniz.

Diğer Şehirlerden İğneada’ya Nasıl Gidilir?

İstanbul haricinde bir konumdan geliyorsanız ve özelilkle karayolu gibi bir ulaşım yolu kullanacaksanız İstanbul üzerinden D-100 karayolu sizin için en uygun seçenek olacaktır. Bunun yanı sıra, eğer daha uzak konumlardan gelecekseniz İğneada ulaşımını tamamlayabilmek için en uygun seçeneklerden biri de havayolu olanaklarını kullanmak olacaktır. Fakat şehirde ya da yakın bir lokasyonda herhangi bir havaalanı olmadığından uçak yolculuklarınızı aktarmalı olarak yapmak daha sağlıklı olacaktır. Aktarmalı uçak yolculuğu için öncelikli olarak istanbul havalimanını kullanabilir, sonrasında ise otobüs terminallerinden bölgeye giden otobüs firmalarını kullanarak yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Eğer Edirne ya da Tekirdağ gibi lokasyonlardan bölgeye yolculuk yapıyorsanız, D656 nolu karayolu ile doğrudan sadece birkaç saat içerisinde İğneada lokasyonuna ulaşım sağlayabilirsiniz.